Czy obecność Citrobacter w gardle jest groźna?

Czy ktorys z lekarzy moglby mi napisac cos o balteri citrobacter freundii ktora wystepuje w gardle ? Nigdzir w internecie o tym nie pisza tylko znalazlam przypadki w kale . Prosze o pomoc . moje wyniki z wymazu wlasnie ja pokazaly typ kolonizacja ale brak wskazan do antybiotykoterapi nierozumiem tego . Dodam ze mam powiekszony wezel chlonny na szyji od okola mieasiaca , czy to moze byc przez to bakterie ? Bede wdzieczna jesli uzyskam odpowiedz na te pytania . Zgory dziekuje za poswiecony czas

Po pierwsze, sam, sam pobieram wymazy z nosogardła i wysyłam do je do wiarygodnego laboratorium bakteriologicznego z oznaczeniem lekowrażliwości i lekooporności każdych wyhodowanych bakterii lub grzybów. Po drugie Citrobacter freundii nie wymaga leczenia jeżeli jeżeli zasiedla tylko dolny przewód pokarmowy. Jeżeli znajduje się w gardle to należy pobrać dobry wymaz z gardła na posiew i antybiogram i zgodnie z antybiogramem zastosować dziesięciodniową antybiotykoterapię. Po okresie trzydziesto dniowym po leczeniu wykonać należy kontrolne wymazy z gardła.