Czy objawem nerwicy lękowej mogą być gazy, wzdęcia i zmienione pory wypróżnienia?

Dzien dobry mam pytanie czy objawem nerwicy lekowej moga byc gazy , wzdecia i zmienione pory wyproznien?? I czy u osoby niepelnoletniej lawiej sie to leczy? Ja sie bardzo tym przejmuje bo naczytalam sie na internecie i boje sie ze to mi nigdy nie przejdzie . Prosze o pomoc

Dzień dobry!

Tak, funkcje i kondycja ciała są splecione z psychiką. Problemy gastrologiczne należy konsultować i leczyć z lekarzem (pierwszego kontaktu, gastrologiem itp.), ale także w toku leczenia nerwicy - czyli psychoterapii i leczenia psychiatrycznego.
Zawsze jest możliwe uzyskanie poprawy.

Pozdrawiam!