Dlaczego przy nerwicy lękowej traci się energię?

Nurtuje mnie strasznie pytanie odnosnie nerwicy lekowej, poza szeregiem jej objawów czemu traci sie sile i energie do tego stopnia ze nie można wstac z lozka jesli to tylko psychika? Co stoi za mechanizmem tego strasznego oslabienia, inne przykre objawy sa do zniesienia i spokojnie poczekam na efekt terapii ale musze bardzo szybko odzyskac sily witalne i wrócić do pracy , jak to zrobić? Zwykła wyprawa do łazienki jest dla mnie takim wysiłkiem jakbym przebiegla maraton, czy to normalne?

Nie napisała Pani jak się Pani leczy, jaka to terapia i kto zdiagnozował tę nerwicę.
Nie za bardzo więc można coś powiedzieć. Radziłbym jednak bardzo pilnie skonsultować się z psychoterapeutą. Pozdrawiam

Witam!
Wiadomo z życia - "lęk obezwładnia", paraliżuje nasze ruchy, wolę, myśli, zachowujemy się "jak zaszczute zwierzątko". Brak chęci do jakiegokolwiek działania, bezruch, brak energii, jesteśmy jak martwi. Musimy z tym walczyć - to jest nasz aktywny wkład w proces leczenia.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Witam Panią
Psychika i ciało stanowią integralną i współzależną całość .
Stany psychiczne człowieka zawsze oddziaływają
na procesy fizjologiczne i vice versa.
Przy zaburzeniach nerwicowych, układ nerwowy, który zarządza
całym organizmem, jest w stanie ciągłego napięcia, niepokoju,
pobudzenia lub lęku. Dlatego dochodzi do zmęczenia a nawet
wyczerpania.
Jeżeli jeszcze ma Pani problemy ze snem, to organizm nie ma
możliwości odpoczynku i regeneracji.
Nie napisała Pani o pozostałych objawach i kto zdiagnozował
u Pani nerwicę lękową.
Jeżeli, jak Pani pisze, inne objawy są do zniesienia, a kluczowym
i najbardziej uciążliwym objawem jest brak energii i ciągłe
zmęczenie, to jest to raczej nerwica neurasteniczna,
która objawia się właśnie ciągłym brakiem energii, ogólnym osłabieniem,
zmęczeniem, trudnościami w koncentracji , niepokojem itp.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji.
Żeby skutecznie Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do jego źródła i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Jeżeli chce Pani „bardzo szybko odzyskać siły witalne
i wrócić do pracy”, to wskazane jest, aby Pani również
bardzo szybko skonsultowała problem z psychoterapeutą
i podjęła odpowiednią psychoterapię.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, spadek energii którą Pan odczuwa również może być związany z zaburzeniami nerwicowymi. Psychika to ważna sfera, mózg koordynuje funkcjonowanie całego organizmu. Utrata energii jest związana z tym że część zasobów poznawczych jest zaangażowana w walkę z objawami nerwicy. Proszę skorzystać z psychoterapii (jeżeli nie korzysta Pan z pomocy psychologicznej) i porozmawiać o swoich odczuciach z lekarzem który prowadzi leczenie.
Pozdrawiam serdecznie