Dlaczego jestem ciągle zmęczony w wieku 22 lat?

Witam prosiłbym o opinię co może oznaczać że od pewnego czasu jestem chroniczne zmęczony? Boli mnie głowa ogólnie jestem przygnebiony nic mnie nie cieszy nie mam na nic ochoty jestem ospaly. Ogólnie śpię normalnie po 8 a nawet 10 H dziennie a mimo to mam bóle głowy i jestem wiecznie zmęczony. Chciałbym spytać dlaczego mam coś takiego i czy da się to wyleczyć?

Witam Pana,
Niewiele pisze Pan o sobie, więc trudno udzielić
konkretnej odpowiedzi na Pana pytanie.
Jeżeli, jak Pan pisze, kluczowym i najbardziej uciążliwym objawem
jest brak energii i ciągłe zmęczenie, to można przypuszczać,
że Pana problemy mają podłoże psychologiczne.
Możliwe, że stres, przeżywane emocje czy przykre doświadczenia
z przeszłości przyczyniły się do wystąpienia u Pana zespołu
przewlekłego zmęczenia, depresji lub nerwicy neurastenicznej,
która objawia się między innymi ciągłym brakiem energii, ogólnym
osłabieniem, zmęczeniem, trudnościami w koncentracji , niepokojem itp.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął leczenie, psychoterapię.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Zachęcam Pana do omówienia problemu z psychologiem
oraz do spotkań terapeutycznych.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami ciągłego zmęczenia oraz jego konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl