Gdzie mam jeszcze szukać przyczyny mojego złego samopoczucia?

Ciągle jestem zmęczona,mimo że przesypiam 8 godzin . Rano i w dzień nie pomaga nawet kawa. Mam wrażenie odrealnienia,otępienia. Pogorszyła mi się pamięć i koncentracja.Zauważyłam tez,że gdy nie zjem czegoś o stałej porze (jem 5 -6 posiłków dziennie) to jestem zdenerwowana i trzęsą mi się ręce,a także mój brzuch jest non stop wzdęty.Od roku czasu też bardzo mocno wypadają mi włosy.Dodam że robiłam badania na tarczycę,morfologię,witaminy a także glukozę i wszystko jest w normie. Nawet psycholog to samo powiedział. Więc co to może być?

Witam Panią,
Niewiele pisze Pani o sobie, więc trudno udzielić
konkretnej odpowiedzi na Pani pytanie.
Jeżeli, jak Pani pisze, kluczowym i najbardziej uciążliwym objawem
jest brak energii i ciągłe zmęczenie, to można przypuszczać,
że Pani problemy mają podłoże psychologiczne.
Możliwe, że stres, przeżywane emocje czy przykre doświadczenia
z przeszłości przyczyniły się do wystąpienia u Pani zespołu
przewlekłego zmęczenia, depresji lub nerwicy neurastenicznej,
która objawia się właśnie ciągłym brakiem energii, ogólnym osłabieniem,
zmęczeniem, trudnościami w koncentracji , niepokojem itp.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła leczenie, psychoterapię.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Zachęcam Panią do omówienia problemu z psychoterapeutą
oraz do spotkań terapeutycznych.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami ciągłego zmęczenia oraz jego konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl