Do jakiego specjalisty najlepiej się udać?

Witam serdecznie, od dłuższego czasu jestem bardzo senny i przemęczony. Nie mam sił witalnych totalnie na nic, pomimo jeszcze młodego wieku - 30 lat. Mam chroniczny problem ze snem oraz niemal każdego dnia bolą mnie nogi ( mięśnie w okolicy stawu kolanowego, uda, łydki ). Jeżeli uda mi się usnąć to nie regeneruję sił, czasami kręci mi się w głowie. Kiedy się przymuszę i idę na zakupy, pojeździć na łyżwach uruchamiają się pokłady energii na którki czas, jednak przez większość dni jestem osłabiony. Nie palę, piję alkohol bardzo rzadko ( raz na miesiąc w małych ilościach ), uzależniony jestem od słodkich napojów gazowanych. Czy tu szukać przyczyny ? czy wykonać padania pod kątek cukru, tarczycy bądź np zakrzepicy ? proszę o informacje do jakiego specjalisty najlepiej się udać :) nie orientuję się w Polskich realiach ( mieszkam na dalekiej zimnej północy )

Witam Pana,
Nie wspomina Pan nic o tym, jaki tryb życia Pan prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywał Pan jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pana życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jak Pan funkcjonuje od strony psychologicznej?
Problemy, które Pan opisuje mogą być reakcją obronną
ludzkiej psychiki na stres, lęk, przeżywane emocje,
czy traumatyczne przeżycie w przeszłości.
Psychika i ciało stanowią integralną i współzależną całość .
Stany psychiczne człowieka zawsze oddziaływają
na procesy fizjologiczne i vice versa.
Przy dużym stresie układ nerwowy, który zarządza całym
organizmem, jest w stanie ciągłego napięcia, niepokoju,
pobudzenia lub lęku.
Dlatego dochodzi do zmęczenia a nawet do wyczerpania.
Uczucie ciągłego zmęczenia jest też typowym objawem depresji.
Jeżeli, jak Pan pisze, kluczowym i najbardziej uciążliwym objawem
jest brak energii i ciągłe zmęczenie, to można przypuszczać,
że stres lub jakieś niemiłe zdarzenie przyczyniło się do wystąpienia
u Pana zespołu przewlekłego zmęczenia, depresji lub nerwicy
neurastenicznej, która objawia się właśnie ciągłym brakiem energii,
ogólnym osłabieniem, zmęczeniem, trudnościami w koncentracji ,
niepokojem itp.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął psychoterapię.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Zachęcam Pana do omówienia problemu z psychologiem
oraz do spotkań terapeutycznych.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami ciągłego zmęczenia, dzięki czemu odzyska
Pan spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Szanowny Panie,

w pierwszej kolejności należy się zgłosić do lekarza rodzinnego (mam nadzieję, że ma Pan takiego na dalekiej zimnej północy). Jeśli chce Pan się umówić na wizytę prywatną w Polsce, to zacząłbym od internisty, który zbada Pana, zleci podstawowe badania laboratoryjne, a następnie odpowiednio pokieruje.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Lech Popiołek

http://psychiatra-dzieciecy-krakow.pl/