Co może znaczyć osłabienie, brak chęci do pracy i życiowy marazm?

Osłabienie ogólne, brak chęci do pracy, jakiś życiowy marazm. Pieniądze posiadam, warunki mieszkaniowe bardzo dobre. Dość duża firma przynosząca relatywnie duże zyski. Może to wiek k

Witam Pana,
Nie napisała Pan jakie badania były przeprowadzone.
Czy robił Pan np. badanie poziomu hormonów
tarczycy, analizę moczu, morfologii krwi?
Jeżeli nie robił Pan żadnych badań, to warto wykonać
badania profilaktyczne.
Nie wspomina Pan nic o tym, jaki tryb życia Pan prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pan jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pana życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jak Pan funkcjonuje od strony psychologicznej?
Problemy, które Pan opisuje mogą być reakcją obronną
ludzkiej psychiki na stres, lęk, przeżywane emocje,
czy traumatyczne przeżycie w przeszłości.
Psychika i ciało stanowią integralną i współzależną całość .
Stany psychiczne człowieka zawsze oddziaływają
na procesy fizjologiczne i vice versa.
Przy dużym stresie układ nerwowy, który zarządza całym
organizmem, jest w stanie ciągłego napięcia, niepokoju,
pobudzenia lub lęku.
Dlatego dochodzi do zmęczenia a nawet do wyczerpania.
Uczucie ciągłego zmęczenia jest też typowym objawem depresji.
Jeżeli kluczowym i najbardziej uciążliwym objawem
jest brak motywacji, brak energii i ciągłe zmęczenie, to można
przypuszczać, że stres lub jakieś niemiłe zdarzenie przyczyniło się
do wystąpienia u Pana zespołu przewlekłego zmęczenia,
depresji lub nerwicy neurastenicznej, która objawia się
właśnie ciągłym brakiem energii, ogólnym osłabieniem,
zmęczeniem, trudnościami w koncentracji, niepokojem itp.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął psychoterapię.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Zachęcam Pana do wykonania badań profilaktycznych,
a także do omówienia problemu z psychologiem
oraz do spotkań terapeutycznych.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami ciągłego braku energii i zmęczenia
oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt i za zaufanie :)

Mam mało danych..., nie napisał Pan:
1. Jaki styl życia prowadzi Pan na co dzień?
2. Jak radzi sobie Pan ze stresem? (domniemuję, że sporym, przy zarządzaniu dużą Firmą).
3. Od jak dawna towarzyszą Panu zaprezentowane symptomy?
4. Czy aktywność zawodowa, była/jest Pana pasją?
5. Czy ma Pan poczucie spełnienia?

Zaprezentowane przez Pana symptomy, mogą (również) wskazywać na objawy tzw. wypalenia zawodowego.
Objawia się ono wyczerpaniem organizmu, niezadowoleniem, stagnacją.
Wypalenie zawodowe charakteryzuje się trzema kluczowymi symptomami:
1. utrata energii (przewlekające się wyczerpanie/zestresowanie) niezależnie od tego czy noc była "przespana" czy też nie.
2. utrata pewności siebie (istnieje zależność/współzależność, im mniejsze poczucie efektywności/zadowolenia z pracy, tym mniejsza pewność siebie).
3. utrata naturalnego entuzjazmu (to, co kiedyś było "in plus" postrzegane jest jako "in minus".
4. Praca przestaje być pasjonująca - choć wcześniej była.

U Osoby "wypalonej" mocno ulega pogorszeniu samopoczucie, zdrowie, jak również relacje z Najbliższymi, z Rodziną, Znajomymi
i z samym Sobą...

Podsumowując, nie pozostaje Panu nic innego, jak konsultacja specjalistyczna, by pod okiem Psychologa, bądź Terapeuty, mógł Pan dotrzeć do prawdziwego źródła symptomatycznego, by poprawić jakość codzienności.

Gdyby miał Pan życzenie zwyczajnej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype/telefonicznego lub osobistego.
Jestem również Trenerem biznesu oraz Coachem, tak więc myślę, że
rozmowa ze mną, mogłaby być dla Pana przydatną.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu najbardziej teraz potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605