Co mogę zrobić, gdy jestem przemęczona pracą?

Co mogę zrobić gdy jestem przemeczona praca, nie mam juz urlopu. Czuje się przytoczona i bez życia. Mam 22 lata

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt:)

Mało napisała Pani o Sobie, o charakterze swojej pracy oraz o poziomie zadowolenia z pracy.

Domniemam, że zaprezentowane przez Panią symptomy chronicznego przemęczenia mogą wskazywać na objawy wypalenia zawodowego - dlatego rozwinę szerzej ten wątek.

Wypalenie zawodowe, objawia:
1. się wyczerpaniem organizmu,
2. niezadowoleniem,
3. (ewentualną) gotowością do zmiany pracy na inną.

Wypalenie zawodowe charakteryzuje się trzema kluczowymi symptomami:
1. utrata energii (chroniczne się zmęczenie/zestresowanie, niezależnie od tego czy noc była "przespana" czy też nie,
2. utrata pewności siebie (istnieje taka zależność/współzależność - - im mniejsze poczucie efektywności/zadowolenia z pracy, tym mniejsza pewność siebie),
3. utrata naturalnego entuzjazmu (to, co kiedyś było in plus, postrzegane jest in minus,
4. praca przestała być pasjonująca - (wcześniej była).

U Osoby "wypalonej" mocno ulega pogorszeniu zdrowie/samopoczucie, jak również relacje z Najbliższymi, z Rodziną, Znajomymi i z Samym sobą.

Co może Pani zrobić?
Po pierwsze:
Sugeruję, by zaczęła Pani od kontrolnej/osobistej konsultacji diagnostycznej u Lekarza pierwszego kontaktu, celem wykonania badań diagnostycznych.
Po drugie:
Zwrócić uwagę, jaki styl życia prowadzi Pani na co dzień?
Czy Pani praca sprawia przyjemność?
Czy regeneruje Pani umysł, organizm poprzez regularną aktywność fizyczną, relaksację, medytację?
Jak z Pani zainteresowaniami?
jak jest u Pani ze snem?
Jak z suplementacją? (często piszę o ważności suplementacji na abc Zdrowie).
Jaki jest poziom zadowolenia Pani z relacji międzyludzkich?

Podsumowując, sugeruję kontakt kontrolny z Lekarzem.
Pomocna mogłaby być dla Pani rozmowa z Psychologiem; jeśli miałaby Pani życzenie takiej konsultacji, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z życzeniami dla Pani pomyślności w codzienności,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605