Dlaczego od pół roku nie mogę się wyspać?

Dzień dobry, od około pół roku nie mogę się wyspać, a od miesiąca śpię maksymalnie po 5h. Nie mam na nic kompletnie siły. Rano ledwo podnoszę się z łóżka, w nocy co chwila się budzę. W ostatnim czasie przeżywałam duży stres w związku z sytuacją między mną, a moją mamą, a także z powodu awansu i natłoku obowiązków w pracy. W firmie, w której pracuję stwierdzono, że się zmieniłam, z pogodnej i roześmianej zrobiłam się małomówna i przygaszona. Nie czuję do niczego motywacji, nawet do wyjścia w wolnym dniu z mieszkania, czy zrobienia obiadu. Nie wiem czy zwracać uwagę na swoje objawy, a jeżeli tak, to bardzo proszę o informację, gdzie powinnam się zgłosić w pierwszej kolejności. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani,
wskazane jest dla Pani wsparcie psychoterapeutyczne w paradygmacie poznawczo - behawioralnym.
Pozdrawiam serdecznie

0

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią symptomy, mogą wskazywać na objawy tzw. wypalenia zawodowego.
Wypalenie zawodowe, objawia się wyczerpaniem organizmu, niezadowoleniem, oraz drażliwością.

Wypalenie zawodowe charakteryzuje się trzema kluczowymi symptomami:
1. utrata energii (przewlekające się wyczerpanie/zestresowanie, niezależnie od tego czy noc była "przespana" czy też nie.
2. utrata pewności siebie (istnieje zależność/współzależność, im mniejsze poczucie efektywności/zadowolenia z pracy, tym mniejsza pewność siebie.
3. utrata naturalnego entuzjazmu (to, co kiedyś było na in plus, zamieniane jest na in minus) - domniemam, że praca przestała być dla Pani pasjonująca, z powodu nadmiaru obowiązków (awans).

Z Pani relacji wynika, że chronicznie Pani nie dosypia, wybudzając się parokrotnie w ciągu i tak krótkiego snu - tak więc Pani organizm zupełnie nie regeneruje się...

U Osoby "wypalonej" mocno ulega pogorszeniu zdrowie/samopoczucie, jak również relacje z Najbliższymi, z Rodziną, Znajomymi i ze samą sobą...

Ważnym elementem sensowności pracy może być również brak uznania Przełożonych/Współpracowników/ oraz wynagrodzenie nieadekwatne do wkładu energetycznego/intelektualnego/fizycznego) co sumarycznie może być przyczyną braku satysfakcji z pracy oraz spadku automotywacji/motywacji.

Podsumowując, zachęcałabym Panią, by skonsultowała się Pani osobiście z Psychologiem/Psychoterapeutą, celem zdiagnozowania symptomów oraz ich (ewentualnego) leczenia, w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani tylko satysfakcjonującego samopoczucia!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

portal.abczdrowie.pl
Patronaty