Jak radzić sobie z wahaniami nastrojów i zmęczeniem?

Mam 28 lat. Jestem mama 3 letniego synka. Zacznę od początku. Zawsze byłam energiczna, pracowałam po 12 godzin nic nie było mi straszne. Wyjechałem za granicę 4 lata temu i tutaj się zaczęło.. kiedy mooj synek miał rok poszłam do pracy. Charowalam.na dwa etaty żeby kupić wymarzony dom. Praca dom dziecko obiady brak rodziny sami z partnerem. Od jakiegoś czasu 4 miesięcy w ogóle nie umiem sobie poradzić sama z3 sobą. Wahania nastrojów raz skakam że szczęścia raz mam ochotę zabić (biorę antykoncepcję od 3 miesięcy ale nie widzę po tym nic innego) zajadam si3 słodkim, nie tyje, mam powiększone węzły chłonne, boli mnie często głowa, brak apetytu czasem uczucie że chce mi si3 wymiotować, śpię czasem po 11 godzin rano czuje si3 jakby mnie przejechał tramwaj, jeśli mogę odpocząć to nawet nie umiem bo ciągle czuje się tak samo fatalnie. Żyć mi si3 nie chce... brak ochoty na sex mógłby dla mnie nawet nie istnieć.. pomocy bo już nie wiem co robic-! Zaczyna si3 walić moje zdrowie i życie prywatne chociaż mam wsparcie...

Wahania nastroju i ogólne poczucie zmęczenia organizmu to często spotykane zaburzenia natury psycho-fizycznej, które tak naprawdę mogą mieć wiele przyczyn. Do prawidłowego ich zdiagnozowania niezbędna jest wstępna konsultacja z psychologiem, który następnie zaproponuje odpowiednią formę terapii (konsultacje, psychoterapia) oraz ewentualną (wskazaną) wizytę u lekarza psychiatry w celu wsparcia procesu terapeutycznego odpowiednią farmakologią.
W swoim opisie wspomina Pani również "antykoncepcję", którą rozumiem jako antykoncepcję hormonalną (tabletki antykoncepcyjne). Jako środki wpływające (zaburzające) normalną gospodarkę hormonalną organizmu mają one ogromny (jeśli nie kluczowy) wpływ na przeżywane przez Panią dolegliwości. Wśród wspomnianych na pewno podkreśliłbym zaburzenia odżywiania, spadek libido, huśtawki nastrojów. Wizyta u lekarza i podzielenie się objawami, które towarzyszą stosowaniu tej formy antykoncepcji mogą pomóc w zmianie przyjmowanego środka lub zupełnie w zmianie metody.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji symptomatycznej wnioskuję, że uzyskała Pani wysoki wskaźnik w obszarze obciążenia pracą (wyczerpanie fizyczne/psychiczne).

Jednym z symptomów wypalenia zawodowego, jest wyczerpanie odczuwane rano (początek dnia!).
Chroniczne wyczerpanie u Pani charakteryzuje się niską witalnością, deficytem energii, brakiem siły i umiejętności, by radzić sobie z codziennymi wyzwaniami.
Wyczerpanie fizyczne/psychiczne/mentalne pojawiło się u Pani, kiedy
podjęła Pani nadmiar obowiązków zawodowych (tzw. nadmierna zadaniowość na autopilocie) z równoległym syndromem "braku czasu" oraz (równoległym) brakiem delegowania zadań, związanych
z codziennymi obowiązkami pozazawodowymi.

Otrzymała Pani informacje z ciała, żeby się zatrzymać i zadbać o siebie.
Jak?
Poprzez pozbycie się zmęczenia, czyli dokonania wyboru, skupieniu się na tym, co wykonalne, a przede wszystkim na sfokusowaniu się na tym, co pozytywne i ożywcze, zapraszając do swojej codzienności aktywność fizyczną, techniki relaksacyjne, medytacyjne, kontemplacyjne.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605