Czy wahania nastroju można leczyć?

Dzień dobry. Od dłuższego czasu zauważam u siebie wahania nastroju. Często ze stanu euforii popadam w paniczny strach czy też smutek. Potrafię w ciągu nocy obudzić się i zacząć płakać. Czasami nie mam ochoty wyjść z łóżka. Często myślę, że jestem mało wartościowym człowiekiem i do niczego się nie nadaję. Nie mam pojęcia czy taki stan można w jakiś sposób leczyć.

Witam Pana. Skuteczność leczenia zależy przede wszystkim od trafnej diagnozy u specjalisty. Warto sprawdzić wizytą u lekarza ogólnego czy z Pana zdrowiem fizycznym jest wszystko w porządku. Specjalistą od nastroju jest lekarz psychiatra. Proszę się nie obawiać. Wizyta u takiego specjalisty nie oznacza od razu choroby psychicznej. Proszę nie odwlekać kontaktu bezpośredniego ze specjalistami. Pana organizm sygnalizuje, że potrzebna mu pomoc. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam, oczywiście że można leczyć wahania nastroju. Proszę skorzystać z pomocy psychologa. Konsultacja pozwoli na sprecyzowanie przyczyn, zastanowienie się nad podjęciem dalszych kroków. Proszę być dobrej myśli. Może Pan skorzystać z pomocy w Poradni lub prywatnie, zapraszam. Przesyłam ink:
https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne
Pozdrawiam

Witam
Wahania nastroju można leczyć,
i koniecznie trzeba je leczyć.
Przedstawione przez Pana objawy mogą wskazywać
na chorobę afektywną dwubiegunową - (ChAD).
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Choroba ta negatywnie wpływa na wszystkie
sfery życia - funkcjonowanie społeczne, rodzinne i zawodowe.
Często uniemożliwia wręcz naukę czy pracę.
Bardzo ważne jest wczesne zdiagnozowanie i systematyczne
stosowanie właściwego leczenia specjalistycznego.
Najlepsze efekty daje leczenie farmakologiczne
połączone z psychoterapią.
Zachęcam Pana do konsultacji z psychiatrą
a przede wszystkim do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są
konsultacje za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie