Skąd te wahania nastroju od euforii po głęboką depresję?

Od kilku miesięcy mam okropne wahania nastroju, od euforii po głęboką depresję. Odkąd pamiętam, chociaż nie, od ukończenia liceum zmieniłam się w osobę ponurą i negatywną. Lubię się śmiać, ale to jest powierzchowne. Wewnątrz czuję tylko dziwny niepokój, dużą presję, gdy ludzie mówią mi, że jestem negatywna, peesymistką, albo dużo narzekam, bo ja taka nie jestem, nie chcę taka być. Ostatnio jednak wewnętrzny niepokój się nasilił. Gdzie mam szukać pomocy, jak? Mogłabym już zasnąć i się nie obudzić

Witam Panią
Przedstawione przez Panią objawy mogą wskazywać
na chorobę afektywną dwubiegunową - (ChAD).
Choroba ta negatywnie wpływa na wszystkie
sfery życia - funkcjonowanie społeczne, rodzinne i zawodowe.
Często uniemożliwia wręcz naukę czy pracę.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła
leczenie ewentualnie psychoterapię.
Proszę nie zwlekać, bowiem objawy będą się
nasilać i mogą prowadzić do pogarszania się
Pani stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć ChAD,
należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą i psychologiem, w poradni zdrowia psychicznego. Opis wskazuje, że mogą być to zaburzenia afektywne dwubiegunowe (https://drogadosiebie.pl/choroby-duszy/choroba-afektywna-dwubiegunowa/), jednak aby dowiedzieć się więcej, poznać Pani sytuację potrzebna jest dłuższa rozmowa i kontakt ze specjalistą. Przesyłam link do strony gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie