Ja poradzić sobie z objawami ChAD?

Witam. Jakiś czas temu usłyszałam od znajomego, że zachowuję się tak jakbym miała ChAD. Zaczęłam szukać informacji na temat tej choroby i zaczęłam się obawiać, że faktycznie mogę na nią chorować. Niestety na razie nie mam możliwości pójść z tym do lekarza. Czy jest jakiś sposób na tymczasowe poradzenie sobie samemu z objawami? Chodzi o to, aby na razie je uśpić do czasu, aż będę mogła pójść na wizytę. Z poważaniem Aleksandra

Nie da się "uśpić" objawów - należy poddać się psychoterapii. Po pierwsze proszę nie stawiać sobie diagnozy, tylko udać się do specjalisty, który się tym zajmie... W tym celu może się Pani udać do psychiatry lub psychologa. Pozdrawiam

Szanowna Pani,

diagnozę może postawić psycholog i lekarz psychiatra, ponieważ to są właściwi specjaliści, którzy mogą na podstawie specjalistycznej wiedzy ocenić czy człowiek dotknięty jest chorobą afektywną dwubiegunową. Potrzebuje Pani osobistej sesji u specjalisty. Proszę o taką zadbać, zamiast tkwić w niepewności.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam Panią
Choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD)
negatywnie wpływa na wszystkie sfery
życia - funkcjonowanie społeczne, rodzinne i zawodowe.
W przypadku ChAD bardzo ważne jest wczesne
zdiagnozowanie i systematyczne stosowanie
właściwego leczenia specjalistycznego.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Najlepsze efekty daje leczenie farmakologiczne
połączone z psychoterapią.
Aby wyleczyć chorobę afektywną dwubiegunową
należy wyeliminować jej przyczyny, a tego można
dokonać tylko za pomocą psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie