Fizyczne i psychiczne wyczerpanie pracą

Witam, mam strasznie ciężką pracę, fizycznie też, ale psychicznie jestem wyczerpana. Pracuje jako sprzedawca w sklepie, kontakt z klientem jeszcze jako tako, ale jak kierowniczki wsiądą o byle co to już nie mam siły mam ochotę wyjść i trzasnąć drzwiami. Dziewczyna która pracowała przede mną była cały czas na lekach uspokajających. Zauważyłam ostatnio ogromne zmęczenie i niechęć do robienia czegokolwiek, trudno jest mi zasnąć, i ból np. ręki nie moge wtedy nią ruszyć. jak sobie radzić?

Witam,

Pewnie najlepiej byłoby, gdyby zmieniła Pani pracę. Rozumiem jednak, że nie jest to proste. Z opisu wynika, że nie chce Pani specjalnie korzystać z leczenia psychiatrycznego. Stan, który Pani opisuje przypomina wypalenie zawodowe lub mobbing. A to wymaga wsparcia psychoterapeutycznego lub psychologicznego. Może Pani udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego lub szukać odpowiednich specjalistów w gabinetach prywatnych.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Doświadczanie chronicznego stresu zawsze będzie powodować wyczerpanie organizmu. Nie jest Pani (ani nikt inny) przecież żadnym superbohaterem. Myślę, że najłatwiej byłoby poszukać sobie pracy w której Pani się lepiej odnajdzie i nie będzie Pani musiała znosić tyle stresu. Nadmierne forsowanie siebie może zakończyć się tylko pogorszeniem Pani zdrowia. A z ręką udałbym się do lekarza.

http://www.gabinetzmian.pl