Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Fizyczne i psychiczne wyczerpanie pracą

Witam, mam strasznie ciężką pracę, fizycznie też, ale psychicznie jestem wyczerpana. Pracuje jako sprzedawca w sklepie, kontakt z klientem jeszcze jako tako, ale jak kierowniczki wsiądą o byle co to już nie mam siły mam ochotę wyjść i trzasnąć drzwiami. Dziewczyna która pracowała przede mną była cały czas na lekach uspokajających. Zauważyłam ostatnio ogromne zmęczenie i niechęć do robienia czegokolwiek, trudno jest mi zasnąć, i ból np. ręki nie moge wtedy nią ruszyć. jak sobie radzić?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Depresyjne maski

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Ekspert wyjaśnia, czym są depresyjne maski. Okazuje się, że niektóre objawy wcale nie muszą świadczyć o depresji.

Mgr Ewa Czernik Psycholog, Łódź
62 poziom zaufania

Witam,

Pewnie najlepiej byłoby, gdyby zmieniła Pani pracę. Rozumiem jednak, że nie jest to proste. Z opisu wynika, że nie chce Pani specjalnie korzystać z leczenia psychiatrycznego. Stan, który Pani opisuje przypomina wypalenie zawodowe lub mobbing. A to wymaga wsparcia psychoterapeutycznego lub psychologicznego. Może Pani udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego lub szukać odpowiednich specjalistów w gabinetach prywatnych.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

0

Doświadczanie chronicznego stresu zawsze będzie powodować wyczerpanie organizmu. Nie jest Pani (ani nikt inny) przecież żadnym superbohaterem. Myślę, że najłatwiej byłoby poszukać sobie pracy w której Pani się lepiej odnajdzie i nie będzie Pani musiała znosić tyle stresu. Nadmierne forsowanie siebie może zakończyć się tylko pogorszeniem Pani zdrowia. A z ręką udałbym się do lekarza.

http://www.gabinetzmian.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy