Nerwowość, przemęczenie i wyczerpanie psychiczne spowodowane pracą w restauracji

witam nazywam sie Paulina, od ponad pol roku pracuje jako kelnerka w znanej restauracji. w sumie interesuje sie psychologia ale jakos sama nie potrafe sobie wytlumaczyc i poodzic z prooblemem a mianowicie oststnio stałam sie przerazliwie nierwowa ciagle przemeczona i wyczerpana psychicznie a niekiedy potrafie sie mocno poplakac obowaiam sie ze to moze byc spowodowane pracą i calym napieciem ktore temu towazyszy jak ja moge sobie z tym poradzic? obawiam sie ze siadlo mi konkretnie na psychice ...

Jeżeli ma Pani poczucie, że sytuacja, w której Pani się znajduje, jest dla Pani zbyt obciążająca, zachęcam do poszukania dla siebie pomocy u psychologa bądź psychoterapeuty. Na takich spotkaniach będzie Pani mogła przyjrzeć się swoim emocjom, zrozumieć powody, dla których czuje się Pani nadmiernie obciążona i rozważyć możliwości ewentualnych zmian.

Witam,
stres i takie ciężkie warunki pracy są z całą pewnością bardzo obciążające, wymagają także być może szczególnej uwagi oraz wypracowania sposobów radzenia sobie z nimi. Zalecałabym konsultację z psychologiem, niewykluczone, ze Pani jako osoba zaznajomiona z tematem będzie w stanie bardzo szybko wyciągnąć z takich konsultacji wnioski i pomóc sobie w tak trudnej pracy. Zachęcam do tego. Z drugiej strony przestrzegam przed lekceważeniem Pani problemów, taka praca jest na prawdę bardzo wyczerpującą i trzeba się z niej chronić, tak żeby problemy nie pogłębiały się. Bardzo dobrze, ze zauważa Pani, ze coś jest nie tak. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości zachęcam do bezpośredniego kontaktu. Pozdrawiam.

Warto skonsultować się z lekarzem , żeby nie przeoczyć sprawy somatycznej. Niedokrwistość, dysfunkcja tarczycy - to tylko przyklady zaburzeń powodujących objawy neurastenopodobne.
Być może, a nawet prawdopodobnie, objawy mają charakter psychogenny, ale potrzebne wykluczenia tła somatycznego.
Obowiązuje nas medycyna faktów, a nie przypuszczeń.
Pozdrawiam. JW, Poznań.