Czy obrzezanie jest dla dziecka dobre?

Jestem w ciąży, za trzy miesiące mam urodzić syna. Mamy dylemat na punkcie obrzezania. Mój mąż jest zwolennikiem amerykańskiej tradycji, gdzie praktykuje się obrzezanie niemowląt tuż po urodzeniu nawet bez znieczulenia. On uważa, że napletek jest nie potrzebny a nawet szkodliwy dla zdrowia. Ja jestem odmiennego zdania, nie chce żeby syn został obrzezany jeżeli nie będzie to konieczne ze względów zdrowotnych. Proszę o pomoc lekarską.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza chirurga dziecięcego lub urologa dziecięcego. Rozmowa powoli rozwiać wątpliwości.