Czy oczopląs dyskwalifikuje do korekcji wady wzroku?

Szanowni Państwo, być może tą drogą, bez osobistego kontaktu pacjenta z lekarzem i oceny jego stanu zdrowia nie uda mi się uzyskać jednoznacznej odpowiedzi, gdyby było to jednak możliwe byłbym zobowiązany za poradę: mam wadę wzroku -3 na oba oczy (chodzenie bez okularów nie nastręcza mi trudności jedynie czasem się nimi wspomagam) i dlatego też coraz poważniej myślę o korekcji wady wzroku, nie wiem jednak czy drugie ze schorzeń - oczopląs poziomy nie zdyskwalifikuje mnie. Czy schorzenie to bezwzględnie wyklucza od zabiegu czy też, jak napisałem na wstępie, bez osobistego badania (które, niestety, nie jest tanie i stąd próba uzyskania odpowiedzi tą drogą) ciężko będzie odpowiedzieć na tak zadane pytanie? Za każdą odpowiedź uprzejmie dziękuję.

Lek. Michał Lenard

Niestety - tak jak sam Pan zauważył, bez zbadania przez okulistę nie można stwierdzić, czy Pańskie schorzenie jest przeciwwskazaniem do korekcji wzroku. Sugeruję zgłosić się do ośrodka wykonującego takie zabiegi. Przed jego wykonaniem i tak zostanie Pan przebadany pod kontem ewentualnych przeciwwskazań. Pozdrawiam!