Czy od samego pieszczenia pochwy i miejsc intymnych palcem bez współżycia seksualnego w dni płodne można być w ciąży?

Witam panstwa. Mam pytanie czy od samego pieszczenia pochwy i miejsc intymnych palcem bez wspolzycia seksualnego w dni plodne mozna byc w ciazy? Jesli maz wczesniej trzymal swojego czlonka w reku bo sie zalatwial a potem sie myl? A po tym wszystkim pozniej doszlo do pieszczot palcem pochwy . Czy robienie pieszczot palcami jest niebezpieczne dla kobiet? Czy istnieje jakies ryzyko choroby Czekam na panstwa odpowiedz i pozdrawiam serdecznie

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Jeżeli na palcu nie ma spermy to opisane pieszczoty nie niosą ze sobą ryzyka zapłodnienia. Istnieje ryzyko uszkodzenia mechanicznego np. paznokciem. Palec może też potencjalnie przenieść patogeny co może skutkować zakażeniem dróg rodnych.