Czy odkamieniacz uszkodził żołądek?

Czy wypicie odrobiny odkamieniacza w plynie w pelnym czajniku wody szklanki herbaty lub dwie zaszkodzi mi skladu nie ma nazwa CleanFix ledwo byl na dnie 45

Redakcja abcZdrowie

Witam,

odkamieniacze nie zawierają substancji toksycznych ze względu na to, że stosowane są w czajnikach, w których gotuje się wodę pitną. Najczęściej w ich składzie znaleźć więc można kwasek cytrynowy bądź kwas amidosulfonowy.

Kwasy te nie wykazują toksyczności, choć w większym stężeniu mogą doprowadzić do podrażnienia śluzówki. W związku z tym zaleca się, aby w przypadku ewentualnego spożycia, popić je dużą ilością wody.

Ważne, aby po połknięciu nie wywoływać wymiotów oraz nie podawać niczego oprócz wody. Gdyby zauważyła Pani jakieś niepokojące objawy, warto zgłosić się do lekarza informując go o zaistniałej sytuacji.

Nasi użytkownicy mieli podobne problemy, które opisali pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wypicie-odkamieniacza-do-czajnikow, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moze-byc-niebezpieczne-wypicie-odkamieniacza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.