Czy odstawić wkładkę?

Witam, mam 34 lata, od 3 tygodni stosuję wkładkę nuva ring. W trzecim tygodniu pojawiło się u mnie mrowienie dłoni i stóp. Czy mam odstawić wkładkę, czy to tylko przyzwyczajanie sie organizmu, czy może to z innego zupełnie powodu? Trochę się obawiam, bo wyczytałam w ulotce, że mogą się tworzyć zakrzepy. Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pierścień standardowo stosuje się przez 3 tygodnie, więc powinna Pani i tak odwiedzić ginekologa. Proponuję powiedzieć o tym swojemu lekarzowi. Nie sądzę, aby symetryczne mrowienie dłoni i stóp było związane z zakrzepami.