Czy odżywka do rzęs może być niebezpieczna w ciąży?

Dobry wieczór, Jestem w 3 trymestrze ciąży. Przez dwa pierwsze stosowałam odżywkę do rzęs 4 long lashes zawierającą, jak się później dowiedziałam bimatoprost. Nie byłam świadoma jej szkodliwości i zagrożenia dla zdrowia dziecka. Jakie mogą być tego konsekwencje? Odżywkę stosuje się na linii rzęs. Czy takie miejscowe zastosowanie jest bardzo ryzykowne? Będę bardzo wdzięczna za informację. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Lepiej nie stosować i obecnie być dobrej myśli , proszę koniecznie poinformować lekarza prowadzącego ciąże