Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wzmocnić rzęsy osłabione przyklejaniem sztucznych rzęs?

Witam! Od roku borykam się z pewnym problemem, który jest dla mnie bardzo ogromnym ciężarem. Mianowicie chodzi mi o rzęsy, które niegdyś miałam zdrowe i długie, a na dzień dzisiejszy przez własną głupotę są bardzo krótkie i rzadkie. Doprowadziłam do tego przez stosowanie sztucznych rzęs metodą jeden do jednego klej. Stosowany przy tym zabiegu kosmetycznym okazał się chyba za silny i teraz w żaden sposób nie mogę odbudować rzęs. Muszę każdego dnia przyklejać kępki rzęs na klej lateksowy, który nie podrażnia oczu. Proszę o informację na temat jakiegoś cudownego leku na porost rzęs lub ewentualnie przeszczepie rzęs używając do tego włosów z głowy.

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Makijaż dla blondynki - oczy

Umiejętnie wykonany makijaż to ozdoba każdej kobiety. Naucz się wykonywać krok po kroku makijaż dla blondynki, zapoznaj się z filmem instruktażowym. To naprawdę może być proste.

Witam!
Aktualnie istnieje substancja, która bywa stosowana w gabinetach medycyny estetycznej w celu stymulacji wzrostu rzęs, jest to bimatoprost. Istnieją 2 preparaty zawierające tę substancję Lumigan i Latisse. Ten drugi ze względu na niższe stężenie substancji czynnej powoduje mniej działań niepożądanych. Warto zasięgnąć porady eksperta czyli lekarza medycyny estetycznej, który będzie znał praktyczne aspekty terapii tym lekiem oraz efekty po jej zastosowaniu. Na pewno efekt będzie widoczny nie wcześniej niż po 8 tygodniach. Przeszczep rzęs w tej chwili jest drogim i trudno dostępnym zabiegiem, przy czym efekty bywają nie zawsze zadowalające. Proponuję skonsultować problem z lekarzem medycyny estetycznej lub dermatologiem zajmującym się tą dziedziną. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy