Czy zakładanie sztucznych rzęs jest bezpieczne dla kobiet?

Witam, Czy zakładanie sztucznech rzęs jest bezpieczne dla kobiet ogólnie i tych które sa w ciąży oraz tych, które staraja sie o potomstwo. Oczywiście wszystkie stylistyki twierdzą ze klej, który używają nie jest szkodliwy, a ja wyczytałam, ze niektóre substancje moga być rakotwórcze (niestety z nie wiem na ile to moze być prawdą) Ciekawi mnie również kwestia malowania paznokcji hybrydą i utwardzenie je lampą UV. Chcialabym sie uzyskać fachowa ocene lekarza w tej kwestii. Z gory dziękuję za odpowiedź

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeśli chodzi o hybrydy w ciąży to może Pani znaleźć cały artykuł na ten temat napisany przez panią dr. ginekolog - Nicole Sochacki https://www.mamaginekolog.pl/manicure-hybrydowy-w-ciazy/
Jeśli zaś chodzi o sztuczne rzęsy - ciężko mi się ustosunkować do tego tematu. Skład klejów jest tak szeroki, że nie sposób przeanalizować wszystkich. Myślę, że w tym wypadku należy się kierować zdrowym rozsądkiem i umiarem.