Czy okres definitywnie wyklucza ciążę?

Witam, przez ostatnie dni obawiałam się, że wpadłam. Moje zmartwienia były uzasadnione: stosunek przerywany, lecz wytrysku nie było wewnątrz narządu tylko na zewnątrz. Dzisiaj dostałam okresu, jednak słyszałam, że to nie wyklucza ciąży, ponieważ po pierwsze mogą występować krwawienia, a po drugie na początku może również występować miesiączka(brzmi absurdalnie-i tak się martwię). Dostałam dzisiaj okresu, dni ostatnich miesiaczek to 24.01,24.12. Czy okres wyklucza ciążę? Czy moge byc w ciazy?

Renata GrzechociĹska

Nie wyklucza całkowicie ciąży ponieważ niektóre kobiety mają miesiączki podcza pierwszego trymestru. Proponuję wykonać test ciążowy jeśli jest Pani niepewna.