Czy Oksybutynina jest stosowana w Polsce?

Czy w przypadku nadpotliwości lekarze w Polsce przepisują oksybutyninę? Próbowałam już wszystkiego zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Pocę się na całym ciele, szczególnie na plecach i okolicach pośladków. Mam niedoczynność tarczycy, hormony wyregulowane. Żadne tabletki, suplementy, herbatki czy specyfiki na skórę nie pomagają a zauważyłam, że za granicą w przypadku nadpotliwości przepisuje się oksybutyninę.

Lek jest dostępny w Polsce, nie ma jednak oficjalnej rejestracji w nadmiernej potliwości. Lekarz może zdecydować o zastosowaniu "of label", czyli poza typowymi wskazaniami. Wśród innych leków warto wymienić bromek propanteliny, glikopirolan i benzatropinę.