Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadmierna potliwość na plecach podczas stresu

witam mam problem z nadmiernym poceniem się na plecach w stresujacych momentach. wkonałem masę badan z których wyszło ze jestem zdrowy. JEst jakis sposób na zachamowanie tego uciązliwego problemu
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Rola stresu w łysieniu plackowatym

Istnieją tabletki na nadpotliwość, jednak jak większość leków nie są one obojętne dla organizmu i działają jedynie na objawy, ale nie eliminują przyczyn. Mogą być szkodliwe dla organizmu, a przed ich przyjęciem zalecana jest konsultacja lekarska. Jeśli z badań lekarskich wynika, że jest pan zdrowy, to nadmierna potliwość ma u Pana najprawdopodobniej tło emocjonalne. Sam Pan zauważa, że potliwość dokucza Panu w stresujących momentach. Zachęcam do konsultacji z psychologiem lub psychoterapeutą. Na spotkaniach będzie Pan miał możliwość bliższego przyjrzenia się swoim emocjom i wypracowania sposobów na lepsze radzenie sobie z sytuacjami, które są dla Pana stresujące.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Malwina Huńczak

0

Najlepiej jest udać się do endokrynologa i lekarz zleci odpowiednie badania, później wdroży odpowiednie leczenie. Można próbować unikać sytuacji stresowych .
Z aptecznych produktów można zakupić tabletki np. perspiblock, ale warto skonsultować je z lekarzem.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy