Czy osoba w ciąży powinna stosować insulinę?

Witam! 27 tydzien ciazy (1 ciaza) badania glukometrem cukru po posilkach wahaly sie w granicach 96-130 zas wynik hba1c 6.4%. Lekarz zapisal insuline 3x1jednostka przed posilkiem i 4jenostki na noc. Czy jest to koniecznie?? Moze wystarczy dieta albo powinnam poradzic sie innego diabetyka.

Dzień dobry,

dieta jest potrzebna nawet przy insulinie. Aby podjąć najlepszą decyzję w tym momencie powinna mieć Pani wykonaną krzywą glukozową i insulinową. Jeżeli wyniki nie będą bardzo złe - można się skupić na początku na diecie i regularnej kontoli poziomu glukozy we krwi ( po każdym posiłku).

Pozdrawiam
Joanna Wardenga