Czy osoba z niedoczynnością tarczycy podjąć się zabiegowi usunięcia owłosienia metodą laserową?

Witam, czy osoba, która zmaga się z niedoczynnością tarczycy i przyjmuje euthyrox N50 może podjąć się zabiegowi usunięcia owłosienia metodą laserową? Czy lek ten jest lekiem światłoczułym i może dojść do komplikacji po lub w trakcie zabiegu? Z góry dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry,

generalnie choroby autoimmunologiczne są przeciwwskazaniem do depilacji laserowej. Po zabiegach nic nie pokojącego nie powinno się dziać, nie mniej jednak warto byłoby zadać to pytanie osobie, która miałby ten zabieg przeprowadzić czy podejmie się zabiegu a również warto zapytać lekarza prowadzącego czy nie widzi przeciwwskazań.

pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, lek nie powinien wywoływać reakcji światłouczulającej. Kwestię możliwości wykonania zabiegu należy przeanalizować z osobą wykonującą zabieg. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.