Czy osoba ze stwardnieniem rozsianym może poddać się zabiegowi depilacji laserowej?

Dzień dobry, Czy osoba , u której stwierdzono stardnienie rozsiane moze poddać sie zabiegowu depliacji laserowej? kobieta 37

Dzień dobry,
stwardnienie rozsiane należy do chorób o podłożu autoimmunologicznym, które w większości stanowią przeciwwskazanie do zabiegów depilacji laserowej. Nie zaleca się wykonywania zabiegów u osób cierpiących na SM, ponieważ nie wiemy, czy nie przyczynimy się tym do uaktywnienia lub pogorszenia przebiegu tej choroby. W razie ewentualnych pytań, pozostaję do Pani dyspozycji. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.