Czy osoba ze złamaną kością paliczka powinna mieć szynę?

Dobry. Złamałam kilka miesiecy temu podstaowy paliczek palca 4 prawej ręki. W tej chwili nie mogę zgiąć palca wstawie, lekarz zalecił ćwiczyć palec ale z boku palca przy stawie jest gula. W tym miejscu czuje opór i nawet przy pomocy 2 reki nie jestem zgiąć palca. Dodatkowo jest on o wiele grubszy w stawie ok 0,5 cm w porównaniu do serdecznego prawej raki. Palec nachodzi także na V palec, a dłoni nie jest w stanie zacinsąć w pięść a palca też całkowicie wyprostować. Mam dwa pytanie, czy ta kolokwialnie mówiąc gulka może byc naroslą? Wyraźnie czuje, że staw w tym miejscu jest zablokowany i dziwnie wygląda. Po drugie jak w przypadku takiego złamania powinnam mieć załozona szyne? Na wprost - palec wyprostowany czy w tzw pozycji spoczywajacej placa czyli palec zgięty? Załączam link do zdjęcia. https://imgur.com/XtDAjgg

złamanie z niewielkim przemieszczeniem stąd to pogrubienie i skrzywienia i niepełny ruch. można to skorygować operacyjnie