Czy osoby z lekką skoliozą do 30% mogą starać się o przyznanie stopnia niepełnosprawności?

witam, czy osoby z lekką skoliozą do 30% mogą starać się o przyznanie stopnia niepełnosprawności i zasiłku itp.?

Witam! Jeśli wada w jakikolwiek sposób utrudnia osobie nią dotkniętą codzienne funkcjonowanie, to jak najbardziej można się starać o przyznanie stopnia niepełnosprawności i wynikających z jego stwierdzenia świadczeń .