Czy otyłość ma wpływ na płodność?

Witam.Czy otyłość ma wpływ na płodnosć zajscie w ciaze?Mam 26 lat i duża nadwage 110km 170 cm ,probowałam roznych diet i znow sie podawałam,staramy sie z Mezem o dziecko od 2 miesiecy i nic

Witam. Otyłość jak i zła dieta ma również w pewnym stopniu wpływ na płodność. Proszę pamiętać, że otłuszczone są również narządy. Wskazane jest wtedy zrzucenie zbędnych kilogramów oraz wzbogacenie diety w witaminę E. Dieta powinna być ustalona przed dietetyka właśnie pod kątem zajścia w ciążę. Na pewno około 6 m-cy przed zajściem w ciążę kobieta powinna zmienić nawyki żywieniowe. Poleca się spożywanie np. tłustych lub półtłustych produktów mlecznych ze względu na zawartość estrogenów i progesteronu. Przesadne odtłuszczenie tych produktów zmienia ich skład hormonalny pozostawiając nadmiar hormonów męskich.
Pozdrawiam Julita Krawczyk