PCOS i otyłość a odchudzanie i planowanie ciąży

Witam... 3 lata temu zdiagnozowano u mnie Pcos. Staramy sie z mezem o dziecko 10 lat. Nigdy nie przebiegało to jakos specjalnie w sensie chodzenia po lekarzach itp. Po prostu próbowaliśmy i nic nie wychodzilo. W koncu postanowilismy udac sie do profesora i tam wlasnie dowiedzialalm sie o Pcos. Jestem otyla. Waze 113 kg przy wzroscie 172. Owulacje mam prawie w kazdym cyklu jednak z jednym pecherzykiem dominujacym. Czy jesli schudne to mam szanse na dziecko ? Jesyem na diecie i schudlam juz 8 kg.

Szanowna Pani,
Tkanka tłuszczowa jest ciekawym narządem wydzielniczym, wydzielającym hormony charakterystyczne dla siebie samej, ale także podobne do hormonów innych narządów. Nadmiar tkanki tłuszczowej, do którego dochodzi w otyłości wpływa więc na zaburzenie równowagi hormonalnej organizmu, co może być poważnym czynnikiem utrudniającym zajście w ciążę. W wielu niezależnych badaniach udowodniono, iż otyłość utrudnia nie tylko zajście w ciążę, ale też jej zdrowe donoszenie. PCOS jest czynnikiem, który sam w sobie nie sprzyja zajściu w ciążę, a otyłość ten problem jeszcze pogłębia. Serdecznie zachęcam Panią do wytrwania w procesie redukcji masy ciała, gdyż mając prawidłową wagę, zwiększa Pani znacząco swoje szanse na zdrowe macierzyństwo.

Witam.
Dieta ma duży wpływ na wiele czynników. Ostatnie badania dowiodły, że otyłość szczególnie ta typu brzusznego ma wpływ na funkcje rozrodcze. Ważne jest aby tygodniowo traciła Pani na wadze od 0,5 do 1 kg oraz zmniejszała z tygodnia na tydzień wartość energetyczną diety o 300-400 kcal.
Proszę zwiększyć aktywność fizyczną, wykluczyć masło, tłuste wędliny, smalec( czyli nasycone kwasy tłuszczowe), unikać produktów z wysokim indeksem glikemicznym, zwiększyć spożycie warzyw i owoców( zawarte witaminy i składniki mineralne korzystnie wpłyną na funkcje rozrodcze), ograniczyć potrawy słone, unikać alkoholu i kawy.
Pozdrawiam Julita Krawczyk