Czy pacjent chorujący na boreliozę może w jej wyniku dostać niedokrwiennego udaru mózgu?

Moj ojciec parę lat temu, zaraził się boreliozą na skutek ugryzień kleszczy. Był leczony antybiotykami. Obecnie przeszedł udar mózgu. Czy jest to możliwe, że to wynik boreliozy? Dziękuję serdecznie za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Nie dysponujemy dotychczas wynikami badań, które wskazywałyby na wpływ infekcji Borelia burgdorferi na powstawanie udarów (niedokrwiennych i krwotocznych) mózgu.