Czy to mogą być objawy udaru mózgu?

Dzień dobry Czy to mogą yć objawy udaru mózgu? Drętwienie połowy głowy lub uczucie zimna na głowie, ból i sztywność karku, oraz pieczenie w karku szczególnie przy pochyleniu do przodu, szum w uszach. Zaburzenia równowagi. Tk z kontrastem nic nie wykryła. POza tym zniesienie lordozy szyjnej. Czy mogą być to zmiany zwyrodnieniowe od kręgosłupa?

Witam serdecznie,

Z radiologicznej punku widzenia, badanie TK głowy z kontrastem nie wykrywa zmian w przypadku świeżego udaru niedokrwiennego. Badanie to wykonujemy celem wykluczenia udaru krwotocznego czyli mówiąc prościej czy nie ma świeżej krwi z obrębie struktur mózgowych. Zmiany niedokrwienne widoczne są w badaniu TK głowy z kontrastem po około 7 dniach od wystąpienia udaru niedokrwiennego. Jeśli udar miał miejsce w przeszłości to wówczas badanie TK głowy bez lub z kontrastem jest w stanie zobrazować zmiany niedokrwienne.
Co do opisanych przez Panią objawów to mogą ale nie muszę świadczyć o udarze. Najlepiej zgłosić się do neurologa celem konsultacji Pan dolegliwości.

Pozdrawiam.