Czy paroksetyna może być stosowana w dawce większej niż 60 mg?

Mam długi czas męty w obu oczach. Zażywam od około 2 lat kwetiapinę xr - 300 mg, około pół roku paroksetynę - kiedyś w niższej dawce, obecnie od około 2 miesięcy 60 mg, około pół roku sulpiryd 100 mg, wcześniej amisulpryd przez około 1,5 roku i mianserynę 30 mg przez około pół roku. Czy te leki mogą powodować męty? Czy kwetiapina może powodować męty? Mam też bruksizm za dnia, może z powodu emocji lub natręctw. Mimo, że zażywam 60 mg paroksetyny nadal mam zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, które polegają na myślach. Obgryzam paznokcie, masturbuję się i oglądam pornografię i nad tym nie panuję mimo, że tego nie chcę i zajmuje mi to od 1 godziny lub więcej na raz, być może to uzależnienie lub natręctwo. Czy paroksetyna może być stosowana w dawce większej niż 60mg? Czy lepszym lekiem mógłby być inny ssri? Czy do paroksetyny mógł by być dodany inny lek na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, np. Ssri? Boję się interakcji.

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Celem rozwiania Pana wątpliwości, wskazana byłaby konsultacja ws. farmaceutyków, z Lekarzem prowadzącym Pana, który zna Pana.

Z mojej strony, inspirowałabym Pana, do rozważenia, podjęcia psychoterapii, najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnej, która równolegle z farmakoterapią, byłaby komplementarną formą terapii.

Satysfakcjonującego samopoczucia Panu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605