Czy paznokieć sam odrośnie?

Witam. Wczoraj po zmyciu lakieru zauważyłam kilka odprysków przy nasadzie paznokcia. Płytka w tym miejscu była wyraźnie słabsza, tak jakbym niefortunnie stlukla te część palca w ostatnim czasie. Po godzinie w trakcie czynności domowych odeszła w zasadzie całą płytka w obrębie białej części paznokcia jak i delikatnejsza warstwa spod spodu odsłaniając "mięsko". Reszta paznokcia pozostała na swoim miejscu i nie jest słabsza. Dodam, że mięsko jakiś czas później delikatnie spuchlo i wygląda to tak, jakby dolna część oderwala się od skórki. Od początku dbam o higienę tego miejsca przemywajac rivanolem i pryskajac octeniseptem poleconym w aptece. Całość zabezpiecza opatrunkiem i regularnie wymieniam. Dodam, że nie wycinam skórek i nie miałam wcześniej takiej sytuacji. Miejsce delikatnie pobolewa, ale bardzo rzadko, mimo że jest to w zasadzie otwarta ranka. Jestem umowiona do lekarza, jednak już teraz zmartwiam się czy nie uszkodziłam macierzy, skoro mięsko delikatnie wyszło spod skórki. Z randki delikatnie sa czy się ropa, ale regularnie oczyszczam to miejsce. Czy może macierz jest głębiej I póki co nie mam się o co martwić? Czy paznokieć odrosnie po jakims czasie? Czy jest coś co mogę w tym momencie zastosować przed konsultacją z lekarzem?

Najlepiej aby stan paznokcia ocenił dermatolog. Można jedynie przemywać to miejsce octaniseptem. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.