Czy peeling fenolowy jest niebezpieczny?

Czy peeling fenolowy jest niebezpieczny? czy istnieje możliwość, że skóra się nie zregeneruje, że nie będę miała skóry? Liczę na szczerą odpowiedź i z góry dziękuję.

Witam,

jest niebezpieczny. jest na świecie sporo lekarzy, którzy leczą metodą peelingu fenolowego.
Zaiste możliwość, że nie będzie Pani miała skory jest raczej nieistniejąca ale wiele innych powikłań tak

Witam,

Peeling fenolowy należy do peelingów głębokich, usuwa wiele warstw skóry, dlatego później potrzeba nawet kilku tygodni, aby skóra się zregenerowała. Czasami może dojść do zakażenia skóry, bliznowacenia. Okres gojenia wyklucza z codziennego funkcjonowania, aby nie dopuścić do powstawania powikłań. Uważam, że lepsze są zabiegi laserowe, efekt dają zbliżony, a powikłań jest dużo mniej. Wszystko natomiast zależy od efektu, jaki chce Pani osiągnąć.

Dzień dobry,

Peeling fenolowy jest najgłębiej i najsilniej działającym peelingiem. Jeżeli chodzi o spłycenie blizn, zmarszczek, wyrównania kolorytu i struktury skóry zdecydowanie bardziej polecam zabiegi laserem frakcyjnym eCO2.

Pozdrawiam serdecznie.