Czy pieprzyk oznacza czerniaka?

Siostrzeniec ma dużego ciemno-brązowego pieprzyka na szyi wielkości paznokcia małego palca i wystający na około 0,5 cm. Pod wpływem wody zmienia kolor na jasny , pózniej wraca do ciemnego koloru . Ostatnio zaczął mu się rozlewać tzn przy skórze pojawiła się jasna plama koło pieprzyka . Czy to jest czerniak i czy trzeba natychmiast go usunąć albo nie ruszać wogóle? Proszę o poradę.

Dzień dobry,

Żaden nawet najlepszy specjalista nie odpowie Pani na pytanie czy zmiana u siostrzeńca to czerniak na podstawie samego opisu. Do tego służy konsultacja oraz badanie dermatoskopem. Warto zbadać każdą zmianę, która w jakikolwiek sposób nas niepokoi.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, proszę udać się na konsultacje do dermatologa, który zbada zmiany. Internet to nie miejsce na diagnozowanie zmian.

Pozdrawiam serdecznie