Czy pilnie muszę udać się do neurologa?

Bardzo proszę o interpretację wyniku rezonansu odcinka lędźwiowego. Czy zmiany są poważne czy spokojnie mogę czekać na wizytę u neurologa? Fizjologiczna lordoza lędźwiowa zachowana. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów. Blaszki graniczne trzonów kręgów nierówno obrysowane z obecnością drobnych, płytkich, odległych czasowo przepuklin dotrzonowych i nadłamań blaszek granicznych. Krążki międzykręgowe o zachowanych wysokościach, prawidłowym uwodnieniu. L3/L4/L5 : uogólnione uwypuklenie krążka m/kręgowego z impresją worka oponowego w ograniczeniem otworów m/kręgowych. Jeśli chodzi dolegliwości: ból promieniuje do łopatek oraz biodra, nogi, w prawej do stopy. Częste drętwienie palców z zanikaniem czucia.

OPIS MRI KREGOSŁUPA LĘZWIOWO_KRZYŻOWEGO: " Fizjologiczna lordoza lędźwiowa zachowana. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów. Blaszki graniczne trzonów kręgów nierówno obrysowane z obecnością drobnych, płytkich, odległych czasowo przepuklin dotrzonowych i nadłamań blaszek granicznych. Krążki międzykręgowe o zachowanych wysokościach, prawidłowym uwodnieniu. L3/L4/L5 : uogólnione uwypuklenie krążka m/kręgowego z impresją worka oponowego w ograniczeniem otworów m/kręgowych. "

Zgłaszane dolegliwości: ból promieniuje do łopatek oraz biodra, nogi, w prawej do stopy. Częste drętwienie palców z zanikaniem czucia. " Możliwe , że objawy są związane ze zwyrodnieniem czy złą postawą kręgosłupa i brakiem ćwiczen czy przeciążeniami; Często podobne zmiany w kręgosłupie szyjnym i krzyżowo-lędźwiowym Opis MRI do interpretacji klinicznej, po zbadaniu

Najważniejszy PACJENT i OBJAWY, dolegliwości, wywiad, Ważny stan ogólny i neurologiczny, tryb życia, współwystępujące schorzenia ; wyniki badań i zażywane leki; Ważny zawód , tryb życia i aktywność sportowa, dieta Bardzo istotna ocena stanu emocjonalnego, nastroju, stresów, zaburzeń snu; Do pełnej kompleksowej konsultacji neurologicznej, z wynikami badań

Pozdrawiam i zapraszam