Czy plamienia muszą się pojawić, żeby potwierdzić, że tabletka zadziałała?

Witam, 11 listopada rano doszło do stosunku (na koniec pękła prezerwatywa) po ok. 12 h zażyłam Escapelle. był to 11/12 dzień cyklu. Wczoraj przez jakiś czas troszkę źle się czułam ale nic poważnego. Nie mam żadnych plamień, niewielka ilość śluzu.Proszę powiedzieć czy plamienia muszą się pojawić żeby potwierdzić że tabletka zadziałała? Kiedy mogę zrobić test ciążowy? Nie mam żadnych objawów nic nie boli nie mam mdłości. Czy jest ryzyko zajścia w ciążę? Jak duże? Proszę o pomoc.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Plamienia nie są potwierdzeniem skuteczności leku Escapelle.
Test ciążowy można wykonać 2 tygodnie po stosunku potencjalnie prowadzącym do zapłodnienia.
Nie u każdej kobiety po zażyciu w/w leku występują działania niepożądane - nie powinno to Pani niepokoić.
Ryzyko ciąży istnieje, gdyż skuteczność leku Escapelle nie jest 100%. Jednak ryzyko ciąży jest tym mniejsze im szybciej zażyje się lek - co też Pani uczyniła.
Proszę spokojnie odczekać 2 tygodnie i wykonać test ciążowy. Ryzyko jest niewielkie.