Czy plastry antykoncepcyjne są skuteczne od pierwszego dnia stosowania?

Witam mam pytanie dotyczace plastrow anty.Evra.Jutro przykleje pierwszy plaster,ogolnie pierwszy raz antykoncepcja.Czy bede zabezpieczona od jutra odrazu.Prosze o szybka odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli zastosuje Pani plaster zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce, czyli w pierwszym dniu cyklu to będzie Pani zabezpieczona z chwilą naklejenia plastra.