Czy po operacji mięśniaka poród musi zostać przeprowadzony przez cc?

2 lata temu miałam operacje wyłuszczenia mięśniaka 5cm drogą laparotomii.mięśniak był w trudnym miejscu położony,na szczęście udało się zachować macice.5 lat temu urodziłam pierwsze dziecko siłami natury,czy jeśli zdecyduję się na 2 dziecko to czeka mnie cięcie cerskie?

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie jest to bezwzględne wskazanie do cesarskiego cięcia. To jak zakończy się ciąża będzie zależeć od jej przebiegu.
Pozdrawiam