Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po operacji serca możliwe jest oddzielenie się dolnej części mostka z przemieszczeniem w dół?

Czy po operacji serca możliwe jest oddzielenie się dolnej części mostka z przemieszczeniem w dół w stronę żołądka? Czy to błąd w sztuce operatora-kardiochirurga? Co z tym robić, czy dopominać się o jakąś interwencję? Jaka interwencja jest możliwa?
MĘŻCZYZNA, 60 LAT ponad rok temu

Amputacja stopy cukrzycowej

Amputacja stopy to jeden z najpoważniejszych skutków zachorowania na cukrzycę. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tego zabiegu. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Raczej po operacjach kardiochirurgicznych w zakresie śródpiersia, po otwarciu klatki piersiowej przez mostek dochodzi do rozejścia się mostka na boki, a nie odłamuje się cześć mostka w dół (poprzecznie). Jest to trochę dla mnie niezrozumiałe. Możliwe, że z uwagi na kruchość mostka, zmiany osteoporotyczne w mostku doszło do jego złamań, ale jest to niezależne od działań kardiochirurgicznych. Jeśli to możliwe warto byłoby wykonać RTG mostka z oceną jego stanu morfotycznego. Dopiero na podstawie wyniku RTG określić dalsze postępowanie. Zawsze jest możliwe wzmacnianie połamanego mostka przez np. drutowanie.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Zwykle mostek przecinany jest podłużnie - tak więc oddzielenie się w dół raczej nie wchodzi w rachubę. Proszę przedstawić problem na wizycie kontrolnej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy