Czy po pierwszej chemioterapii można wrócić od razu do domu?

Moja mama ma raka jajnika jutro ma mieć pierwszą chemioterapię. Czy wróci jeszcze jutro do domu czy bedzie musiała zostać w szpitalu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Wszystko zależy bowiem od tego jaka chemioterapia została zaplanowana przez lekarzy oraz jak zniesie ją Pani mama. Najpewniej nie będzie to jednak pobyt jednodniowy. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem podczas przyjmowania mamy do szpitala.