Pobyt w domu po chemioterapii

Dzień dobry. Mój mąż zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną aktualnie przebywa w szpitalu, jest w pierwszym etapie leczenia (chemioterapia, która trwa około miesiąca, po tym okresie jeżeli wszystko będzie w porządku może na jakiś czas wrócić do domu przed drugim etapem). Mam pytanie w związku z tym, czy muszę specjalnie przygotować mieszkanie? Na co zwrócić uwagę, czy można wychodzić na spacery, itp. Z góry dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jeżeli chodzi o pobyt w domu specjalnych zaleceń nie ma. Istotne jest aby mąż nie przebywał w dużych skupiskach ludzi - jak np. hipermarkety, kina itp. Nie wskazane są także wizyty gości w domu - wszystko to bowiem zwiększa ryzyko infekcji. Oczywiście wskazany jest raczej oszczędzający tryb życia, niemniej spacery na świeżym powietrzu jak najbardziej wchodzą w grę.

Pozdrawiam serdecznie.