Czy po tabletkach antykoncepcyjnych rośnie brzuch?

Witam, biorę pierwsze opakowanie w życiu tabletek ( MICROGYNON 21) rozpoczęte bez okresu! Zauwazyłam ze powiększył mi się brzuch (wygląda jak ciązawy) Dodam ze 13 miesiecy temu urodziłam córkę przez CC. Ogolnie jestem szczupla. Po tych tabletkach czuje sie dobrze zadnych dolegliwosci (17 tabletke dzis zazylam) Ciąza wykluczona 4 testy negatywne oraz badanie USG, stąd moje pytanie dlaczego powiekszyl mi sie tak brzuch czy to winna tabletek i trzeba je zmienic?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wśród działań niepożądanych antykoncepcji hormonalnej występują: wzrost masy ciała, zaparcia czy też zatrzymanie płynów w organizmie. Jeśli zatem ciąża jest wykluczona to najbardziej prawdopodobne są wyżej wymienione przyczyny. Jeśli zatem dołączą się jakiekolwiek inne niepokojące objawy lub brzuch powiększy się jeszcze bardziej wskazana będzie konsultacja ze specjalistą ginekologiem.