Czy powiększenie brzucha to wina tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, biorę pierwsze opakowanie w życiu tabletek rozpoczęte bez okresu! Zauwazyłam ze powiększył mi się brzuch (wygląda jak ciązawy) Dodam ze 13 miesiecy temu urodziłam córkę przez CC. Ogolnie jestem szczupla. Po tych tabletkach czuje sie dobrze zadnych dolegliwosci (17 tabletke dzis zazylam) Ciąza wykluczona 4 testy negatywne oraz badanie USG, stąd moje pytanie dlaczego powiekszyl mi sie tak brzuch czy to winna tabletek i trzeba je zmienic?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Różne tabletki antykoncepcyjne mogą wywoływać różne działania niepożądane. Nie napisała Pani jakie środki antykoncepcyjne stosuje. Dlatego też nie mam możliwości określenia czy wpływ na powiększenie obwodu brzucha ma zastosowana antykoncepcja, czy też przyczyna leży gdzie indziej.
Proszę zajrzeć do ulotki leku i sprawdzić czy wśród wymienionych działań niepożądanych znajdują się problemy gastryczne - wzdęcia, zaparcia, bóle brzucha i pochodne.