Tabletki antykoncepcyjne a masa ciała

Witam. Właśnie rozpoczęłam 2 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Zawsze mój brzuch był płaski, a teraz jest taki wzdęty i czuję się jakbym miała w środku kamień, tak ciężko czy to może być przez tabletki? Słyszałam, że w organizmie zatrzymuje się woda i to od tego brzuch się powiększa czy to prawda? I jak temu zapobiegać? Bo jest to niekomfortowe. Czy mogę brać tabletki a*** bez konsultacji z ginekologiem ?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj.

Jednym z działań niepożądanych doustnej antykoncepcji jest m.in. zwiększenie masy ciała, zaparcia które mogą być powodem powiększenia obwodu brzucha. Można stosować suplement diety zawierający w swoim składzie mieszankę ziół, wspomagające prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Suplement ten jest bez recepty, nie obniża skuteczności doustnej antykoncepcji i powinien być stosowany równolegle. Gdyby dolegliwości powtarzały się zalecam wizytę u lekarza ginekologa.
Pozdrawiam!