Czy po takim leku się tyje?

Dzien dobrymam pytanie .zaczelam brac 3x po 150 pregabaline czy poniej sie tyje?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

do działań niepożądanych, wymienianych przez producenta leku, należy między innymi wzrost masy ciała. Nie jest to jednak pewnik – wiele zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. Co istotne jednak, lek nie powoduje bezpośrednio tycia, a może zwiększać łaknienie i w ten sposób pośrednio wpływać na masę ciała.

Więcej informacji na temat leku odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/pregabalina.

Jeżeli zauważyła Pani związek pomiędzy zwiększoną wagą a zażywaniem leku, proszę na ten temat porozmawiać z lekarzem – w określonych sytuacjach możliwa jest zmiana preparatu na inny, w zależności od schorzenia, które wymaga leczenia pregabaliną. Niekiedy jednak konieczne jest dokonanie pewnych modyfikacji w diecie, a także kontrolowanie uczucia głodu, by długotrwałe zażywanie leku nie skutkowało nadmiernym przybieraniem na wadze.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/ciagle-uczucie-glodu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.